Firma WECK

Krótka historia firmy WECK

Johann Weck zaproponował wzór szkalnych słoików i butelek ze szklanym wieczkiem i kauczukową uszczelką już w 1900 roku. Wkrótce potem w Oflingen (Niemcy) powstała spółka produkująca szklany asortyment pod znaną na całym świecie marką WECK. Firma WECK stale udoskonala swoje produkty. Oprócz słoików i butelek, WECK GmBH produkuje również cenione przez architektów i klientów "szklane cegły" używane w budownictwie i do dekoracji wnętrz. Słoje i urządzenia do konserwowania żywności firmy WECK są obecne w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej. Od kilku lat staramy się popularyzować w Polsce wekowanie w oryginalnych słoikach Weck.

Ekologiczne i trwałe szkło WECK
Wybierając produkty firmy WECK unikasz pułapki "jednorazowości". Nasze szkło jest grube i trwałe, posiada doskonałe cechy fizyczne. Kupując produkty wielorazowego użytku w sumie płacisz mniej i wspierasz oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi naszej planety. Słoiki i butelki produkujemy ze szkła sodowo-wapniowego. Spinki WECK, służące w procesie konserwacji przetworów, są wykonane z najwyższej jakości, nierdzewnej stali INOX. Uszczelki WECK są wolne od fenoli i wykonane są z naturalnego kauczuku pozyskiwanego z kontrolowanych, legalnych plantacji.

Wysoka jakość produktów marki WECK
Wszystkie szklane elementy naszych słoików sygnowane logiem firmy WECK produkowane są w Niemczech. Wysoką jakość produktów szklanych oraz wszystkich elementów mających bezpośrednią styczność z żywnością, potwierdzają stosowne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje badawcze w Niemczech i Unii Europejskiej. Jeśli życzą sobie Państwo zapoznać się z wyżej opisaną dokumentacją, prosimy o kontakt mailowy.


Oferta specjalna dla branży HoReCa
Szklane słoiki i butelki WECK z powodzeniem służą jako naczynia lub opakowania szklane w restauracjach, kawiarniach oraz firmach cateringowych na całym świecie. Sprawdzają się jako wielorazowe, gustowne i niebanalne nacznia do deserów, sałatek, dań głównych oraz jako opakowania do hermetycznego przechowywania suchych składników i produktów gotowych. Naczynia WECK nie boją się zamrażania lub wyparzania w różnych urządzeniach gastronomicznych. Opakowania szklane WECK są trwałe, wielorazowego użytku i uniwersalne. Jeśli prowadzisz firmę gastronomiczną - skontaktuj się z nami - zapraszamy!